Ви вирішили долучитися до культури ароматизації будинку? Ми підтримуємо вас у цьому намірі, оскільки впевнені, що ви залишитеся задоволеними. За допомогою аромату можна не лише змінити настрій, але й повністю обстановку в оселі, додати затишку і комфорту.

Як правило, найбільше задоволення приносить той аромат, який сподобався з перших секунд. Якщо виникли питання і сумніви, краще зробити перерву, оскільки після тестування третього запаху нетренований ніс вже не розрізняє їх і ви можете зробити помилку. А неправильно підібраний ароматизатор незабаром почне дратувати, причому ви, швидше за все, навіть не зрозумієте причину свого роздратування або пригнічення.

Найголовніше правило - аромат повинен бути спокійним, неяскраво вираженим. Через декілька годин наодинці з таким запахом у вас може почати боліти голова або погіршиться самопочуття, або ви і зовсім відчуєте фізичну втому. Не варто розглядати занадто хвилюючі аромати, наприклад, яскраві ментолові, цитрусові або насичені квіткові. Вони здатні стимулювати фізичну активність, тому залиште їх для офісу, фітнес-клубу або навіть авто.

Слід також уникати ароматів з додаванням синтетичних домішок - вони не дуже корисні для здоров'я, а сам запах асоціюватиметься з побутовою хімією. Тому на ароматизації не слід економити - дешеві аромати не можуть давати якісний запах. Дешеві аромасвічки можуть горіти добре, але ви так і не відчуєте аромату або ж він буде занадто хімічний. А ось дешеві аромадифузори якраз навпаки матимуть занадто інтенсивний хімічний запах.

Якщо ви живете не самі, обирайте аромати, які б сподобалися всім членам вашої родини. Враховуйте також, що деякі інгредієнти впливають на тиск, тому якщо серед вас гіпертоніки, уникайте лемонграсу, евкаліпта, імбиру, коріандру, неролі, розмарину. І, навпаки, гіпотонікам слід остерігатися жасмину, лаванди, цитрусових, троянди, мускатного горіха, іланг-ілангу, меліси, ромашки. Спробуйте невелику кількість аромарідини - переконайтеся, що вся родина добре реагує на аромат.

Аромати дуже сильно впливають на наше сприйняття зовнішнього світу і наші спогади. Якщо вдома трапилася неприємна подія, найкращий спосіб позбутися негативу - повністю оновити ароматизацію приміщення.

І наостанок: аромат повинен вписуватися в приміщення, гармоніювати з ним, не суперечити. Композиція повинна доповнювати інтер'єр, атмосферу приміщення, його призначення. Тому перед покупкою обов'язково слід визначитися - для якого приміщення ви обираєте запах і чи підійде він туди за стилем. Аромат для спальної кімнати повинен бути м'яким і спокійним, інакше -ваш сон може стати тривожним. Віддавайте перевагу ароматам теплих спецій, білих квітів або троянди, іланг-ілангу. Аромат для вітальні повинен також добре поєднуватися з ароматизацією в спальні, не суперечити і не протистояти. Обирайте свічки або дифузори в тон і з тієї самої групи ароматів.